AIZVADĪTS NU JAU 2. LATVIJAS ČEMPIONĀTS SPĪDMINTONĀ

Aizvadītās nedēļas nogalē, svētdien, 20.decembrī, Jelgavā norisinājās nu jau 2. Latvijas čempionāts spīdmintonā. Spīdmintona popularitāte tikai aug, šoreiz jauns dalībnieku rekords, kopskaitā 62 dalībnieki sadalīja čempionu titulus astoņās dažādās vecuma kategorijās. Lai noskaidrotu čempionus, dalībnieki tika sadalīti apakšgrupās, no kurām labākie turpināju cīņu izslēgšanas turnīrā, līdz tika noskaidroti čempioni. Kopā aizvadītas vairāk kā 100 spēles.
Dienas sākumā tika noskaidroti spēcīgākie spīdmintonisti bērnu, jauniešu, sieviešu virs 35, vīriešu virs 40 un sieviešu kategorijās. Sieviešu kategorijā arī šogad bez pārsteigumiem, otro gadu pēc kārtas uzvaru izcīnīja reitinga līdere, esošā čempione - Santa Paegle no Brenguļiem (STK Zaļā Pēda), kas divos setos (16:11; 16:14) apspēlēja Agnesi Logošu no Rīgas (SK Spīdmintons.lv).
Dienas otrajā daļā tika noskaidroti čempioni vīriešu, jeb OPEN kategorijā (kopskaitā 28 dalībnieki), kur pārliecinošu sniegumu visas dienas garumā rādīja Mārtiņš Žogots no Jelgavas (SK Spīdmintons.lv), kas ceturtdaļfinālā pārspēja 2014.gada čempionu Paulu Gurecki (Siguldas BK), Pauls bija vienīgais, kas pret topošo čempionu spēja izcīnīt uzvaru kaut vienā no setiem (9:16; 16:10; 16:7). Pusfinālā Mārtiņš pārspēja kluba biedru Edgaru Petrovu (16:11; 16:10) un finālā tikās ar šī brīža reitinga līderi un pērnā gada vicečempionu, jēkabpilieti Andreju Krūmiņu (BK SMASH). Arī Andreju Mārtiņam izdevās pārspēt divos setu spēlē (16:11; 16:13).
Vērā ņemamu sniegumu sacensību gaitā rādīja tukumnieks Rihards Krupinskis (SK Spīdmintons.lv), kas jauniešu U18 kategorijā izcīnīja grūtu uzvaru pār daugavpilieti Marku Gipteru (Daugavpils SK) un pēc tam sacensības turpināja arī OPEN kategorijā apspēlējot nevienu vien pieaugušo, rezultātā piekāpjoties E.Petrovam (16:9; 16:3) cīņā par 3.vietu.
Jaunie, kā arī divkārtēji čempioni noskaidroti. Šis čempionāts ieies vēsturē kā pēdējais spīdmintona čempionāts, jo sākot ar 2016.gada 1.janvāri, Starptautiskā Spīdmintona organizācija ir nolēmusi mainīt sporta veida nosaukums no spīdmintons uz krosmintons (angliski: no Speed Badminton uz Crossminton). Tātad turpmāk krosmintons!
Šobrīd spīdmintona sezonā neliela pauze spēku atgūšanai, 2016.gada februārī atsāksies Latvijas spīdmintona līgas sacensības, kurās ikviens aicināts izmēģināt spēkus šajā jaunajā sporta veidā.

_MG_0724 _MG_0941 _MG_0727