Aizvadīts krosmintona līgas finālposms

Sestdien, 28.maijā, Jelgavas pilsētas svētku laikā, Jelgavas sporta hallē norisinājās Latvijas krosmintona līgas finālposms – Jelgava Sporta servisa centra kausa izcīņa krosmintonā (iepriekš saukts par spīdmintonu), kur piedalijās 37 sportisti 4 dažādās kategorijās.
Diena iesākās ar Open kategorijas grupu spēlēm, lai noskaidrotu labākos spēlētājus izslēgšanas spēlēm, tikmēr paralēli tika noskaidroti spēcīgākie spēlētāji bērnu U12, jauniešu U18 un sieviešu kategorijās. Šeit spēles tika aizvadītas bez lieliem pārsteigumiem un līgas kopvērtējuma spēcīgākie uzvarēja arī šajā posmā – Laura Luīze Kiļupe (Bērni U12), Matīss Cināts (Jaunieši U18) un Santa Paegle (Sievietes). Tiesa gan atsevišķiem dalībniekiem izdevās pakāpties līgas kopvērtējumā.
Sacensības Open kategorijā norisinājās 6 apakšgrupās, kur izslēgšanas spēlēs iekļuva katra grupas divi labākie spēlētāji. Priekšsacīkstes notika bez pārsteigumiem un 12 spēcīgākie dalībnieki turpināja sacensības izslēgšanas spēlēs, kur pie zaudētas spēles sacensības beidzās. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Latvijas čempionam M.Žogotam ļoti grūti gāja ar junioru čempionu M.Cinātu, kur garā un grūtā 3 setu spēlē (16:12; 12:16; 17:15) tomēr izdevās spēli vinnēt. Pēc šīs spēles sekoja tikpat saspringa spēle ar otru STK Zaļā pēda dalībnieku A.Gulbi, kur M.Žogotam spēki pietrūka un A.Gulbis svinēja uzvaru 3 setu spēlē (16:12; 14:16; 16:10) un iekļuva sacensību finālā. Tikmēr otrajā pusfinālā risinājās vēl saspringtāka spēle, kur S.Paegle pārliecinoši vinnēja pirmo setu (16:5), tiesa otrajā seta spēle izvērtās pilnīgi pretēji, kur A.Krūmiņš uzvarēja (16:6). Attiecīgi otra finālista noskaidrošana tika atlikta uz trešo setu, kurš bija kārtīga fināla cienīgs, kur abi pretinieki kārtīgi viens otru nokausēja, tomēr A.Krūmiņam izdevās ar minimālu pārsvaru (5:16; 16:6; 16:14) apspēlēt sieviešu Latvijas sieviešu čempioni S.Paegli.
Šoreiz spēlei par trešo vietu bija piešķirta īpaša nozīme, jo izcīnot uzvaru, attiecīgi līgas kopvērtējumā izšķirtos vai izcīnīta otrā vai trešā vieta. Pēc iepriekš aizvadītām grūtām un garām spēlēm dalībniekiem vairs nebija atlicis daudz spēka, kājas un rokas bija nogurušas, līdz ar to kļūdām bagāta spēle, bet neviens negribēja padoties. Arī šeit trīs setu spēle (16:13; 9:16; 16:13), kur beigās M.Žogotam izdevās pārspēt S.Paegli. Tiesa gan, S.Paegle pēc spēles atzina, ka nedaudz traucējuši krampji. Tomēr Santai vērā ņemams sniegums, jo sacensību laikā aizvadītas 10 spēles spēlējot divās kategorijās.
Finālā attiecīgi tikās A.Krūmiņš un A.Gulbis, kur A.Krūmiņš pārliecinoši aizvadīja spēli un divos setos (16:11; 16:11) izcīnīja uzvaru visā turnīrā.