Brenguļu OPEN krosmintonā norisinās jau 5.gadu!

12.martā Brenguļu sporta centrā norisinājās Brenguļu OPEN krosmintonā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas krosmintona līgas 4.posms. Šogad Brenguļu OPEN svinēja savu piecu gadu jubileju, kas uz doto brīdi ir vecākais tradicionālais krosmintona turnīrs Latvijā. Ja pirmajā gadā tas pulcēja 15 spēlētājus, tad šogad jau trīs reizes vairāk.

Spēļu dienā pirmie uz starta līnijas izgāja U14 kategorijas spēlētāji, kuri savā starpā sīvās spēlēs noskaidroja uzvarētājus. Uzvaras laurus šoreiz plūca KK Krosmintons.lv spēlētājs Artūrs Dzirkalis, aiz sevis atstājot trikātieti Rovildu Deduškēviču un brengulieti Lauri Ģirtu Lāci (abi STK Zaļā Pēda).

Nākamie savas spēles uzsāka Sieviešu kategorija un U12, kā arī U18 spēlētāji. Jaunākajā – U12 kategorijā apakšgrupu spēles bija ne tik sīvas, jo apmēram pusei no spēlētāju šis bija pirmais krosmintona turnīrs. Taču pusfināli un fināli izvērsās gana sīvi. Finālā tikās KK Krosmintons.lv spēlētājs Markuss Tālums un rīdzinieks Rihards Barkovs. Sīvā trīs setu spēlē uzvaras laurus plūca Tālums. Spēle par 3.vietu arī bija trīs setu gara un te pārāks bija Alens Gulbis, kas apspēlēja savu komandas biedru Voldemāru Fūrmani (abi STK Zaļā Pēda)

U18 kategorijā pārsteigumi izpalika un Latvijas reitinga līderis Matīss Cināts (STK Zaļā Pēda) ieguva 1.vietu. Matīsa sīvākais konkurents no Jēkabpils Artis Lauva (BK SMASH) ierindojās 2.vietā. Savukārt 3.vietu ieguva STK Zaļā Pēda pārstāvis Lauris Ģirts Lācis.

Arī sieviešu kategorijā lielu pārsteigumu izpalika, lai gan dažas spēles bija principiālas. Spēlē par 3.vietu šoreiz uzvarēja mājiniece Kristiāna Anšmite, apsteidzot sīvāko konkurenti jēkabpilieti Ingūnu Aldiņu (BK SMASH). Savukārt, finālspēle tika izspēlēta trīs setu spēle, kurā tikās mājiniece Santa Paegle (STK Zaļā Pēda) ar rīdzinieci Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv). Lai arī pirmajā setā Paegle zaudēja, pārējos divus pārliecinoši uzvarot, kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Viskuplāk pārstāvētajā OPEN kategorijā spēles bija spraigas un interesantas. Izspēlējot apakšgrupu spēles, noskaidrojās finālturnīra dalībnieki. Vispirms tika izspēlēti astotdaļfināli, kur uzvarētāji tālāk nokļuva ceturtdaļfinālos. Pirmajā ceturtdaļfinālā tikās jēkabpilietis Andrejs Krūmiņš (BK SMASH) un jelgavnieks Edgars Rēķis (KK Krosmintons.lv), kur divu setu uzvaru svinēja Krūmiņš. Nākamā pārī tikās mājnieks Matīss Cināts (STK Zaļā Pēda) ar rīdzinieku Romanu Logošu (KK Krosmintons.lv). Šī spēle izvērtās patiesi spraiga un trīs līdzīgos setos, uzvarēja Cināts, kuram pusfinālā pretim stājās Krūmiņš. Pusfinālā Cinātam spēku vairs nebija un diezgan viegla uzvara Krūmiņam. Savukārt, lai noskaidrotu otru finālistu, vispirms ceturtdaļfināla tikās mājnieks Ainārs Gulbis (STK Zaļā Pēda) ar jēkabpilieti Uldi Lazdiņu (BK SMASH), kur divos setos pārāks bija Gulbis. Pēdējā ceturtdaļfinālspēlē tikās Mārtiņš Žogots (KK Krosmintons.lv) un Artis Lauva (BK SMASH), kurā divos setos Žogots apspēlēja Lauvu. Pusfinālā tikās Gulbis un Žogots un 22 minūšu ilgā spēlē uzvarēja Žogots. Finālā šoreiz izpalika intriga un Latvijas reitinga līderis Andrejs Krūmiņš divos setos apspēlēja Mārtiņu Žogotu. Trešajā vietā palika Gulbis un Cināts.

Nākamais Latvijas Krosmintona līgas posms norisināsies 22.aprīlī Koknesē!