KROSMINTONISTE PAEGLE IZCĪNA SUDRABU

Aizvadītajā nedēļas nogalē Slovēnijas pilsētā Laško norisinājās šī gada pirmais lielais 1000 punktu reitinga krosmintona turnīrs ICO Speedminton® Slovenian Open 2017, kur Latviju pārstāvēja mūsu spēcīgākā krosmintoniste Santa Paegle (STK Zaļā Pēda, Brenguļi), kura kopā ar vēl 13 valstu pārstāvjiem cīnījās krosmintona laukumos, lai iegūtu augstākā kaluma godalgas. Paegle Latviju pārstāvēja sieviešu kategorijā, kas ir otra prestižākā kategorija aiz OPEN.

Sākotnēji tika izspēlēts grupu turnīrs, kurā Santa bija ielozēta vienā grupā ar polieti Martu Urbaniku (2. vieta Pasaules reitingā), horvātieti Paulu Barkoviču (40. vieta) un horvātieti Kristīni Blazinicu. Lai tiktu finālturnīrā, Santai (8. vieta Pasaules reitingā) bija jāieņem vismaz 2. vieta savā apakšgrupā. Taču šīs apakšgrupas priekšrocība bija, ka tā spēlētāja, kas iegūs 1. vietu grupā, automātiski kvalificēsies pusfinālam. Pirmā spēle tika aizvadīta pret Barkoviču, kura 2 setos tika vinnēta (16:4; 16:9), nākamajā spēlē Paegle tikās ar Blazinicu, kurā līdzīgi kā pirmā spēle, tika vinnēta 2 setos (16:10; 16:3). Pēdējā grupu spēle tika gaidīta visvairāk, lai noskaidrotu grupas uzvarētāju. Arī šajā spēlē Paegle neatstāja nekādu cerību Urbanikai un 2 setos svinēja uzvaru (16:14; 16:13). Pirmās dienas sniegums un iekļūšana uzreiz sacensību pusfinālā Santai jau garantēja vismaz bronzas medaļu.

Pusfināli un fināli tika spēlēti nākamajā dienā. Pusfinālā Paegle tikās ar mājinieku jauno cerību Rebeku Škerlu. Abpusēju kļūdu pilnā spēlē trešā seta pašā galā noturību un spēju savākties parādīja latviete un svinēja uzvaru, pirmoreiz iekļūstot 1000 punktu turnīra finālā. Finālā Paegle tikās ar vācieti Annu Hūberti. Šoreiz Paegle netika galā ar savām kļūdām un atzina Hūbertes pārākumu 2 setos. Noslēgumā izcīnīta 2. vieta 1000 punktu turnīrā, kas ir augstākais Latvijas sasniegums šāda līmeņa turnīros.