AR 27 LATVIJAS SPORTISTU DALĪBU VARŠAVĀ TIKA AIZVADĪTS 4. PASAULES ČEMPIONĀTS KROSMINTONĀ

No 29. jūnija līdz 02. jūlijam Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās nu jau 4. Pasaules čempionāts krosmintonā, kas kopumā pulcēja vairāk nekā 350 sportistus no 20 valstīm. Tostarp arī no Latvijas 27 sportisti dažādās vecuma grupās un kategorijās devās, lai pārbaudītu spēkus starptautiskajā arēnā.

Pirmajā sacensību dienā tika noskaidroti spēcīgākie krosmintonisti dubultspēļu un jauniešu kategorijās. Dubultspēļu sacensības noris pēc izslēgšanas principa, kur katra spēle var būt kā pēdējā. Dubultspēļu sacensībās labākais rezultāts, ko izdevās sasniegt, bija tikt otrajā sacensību kārtā, kuru tā arī nevienam no Latvijas pāriem neizdevās pārvarēt, lai turpinātu cīņu par medaļām, rezultātā vairākas 5. vietas, kas ir uzreiz aiz Pasaules čempionāta medaļas: Sieviešu dubultspēles – S.Paegle un A.Logoša; Jaunietes U18 – M.Jurgensone un L.Kiļupe; Jauktās O40 dubultspēles – U.Lazdiņš un I.Aldiņa. No jauniešiem augstvērtīgāko rezultātu sasniedza A.Dzirkalis, kurš Jauniešu U14 kategorijā ierindojās 5. vietā.

Otrajā sacensību dienā tika uzsākts vienspēļu grupu turnīrs visās pieaugušo kategorijās. Lai izkļūtu no grupas un turpinātu sacensības izslēgšanas turnīrā sacensību trešajā dienā, tad grupā bija jāieņem otrā vai pirmā vieta no 4 vai pieciem spēlētājiem. Latvijas sportistu sniegums bija dažāds, kāds ierindojās grupas ceturtajā vietā, kāds ieņēma trešo vietu grupā, kā arī pāris sportisti spēja izkļūt no grupas un turpināt sacensības izslēgšanas turnīrā, sacensību trešajā dienā.

Sacensību trešajā dienā norisinājās izslēgšanas spēles pieaugušo vienspēļu kategorijās. Sacensību rīts iesākās spraigi, gan tiem, kuriem norisinājās izslēgšanas spēles, gan tiem, kuri no turnīra bija jau izstājušies, bet paralēli bija jāseko vairākām Latvijas sportistu spēlēm. Vīriešu O40 kategorijā Uldis Dzirkalis 1/16 finālā neveiksmīgi trāpījās pret ļoti spēcīgo slovāku Jan Scavnicky, kuram piekāpās sīvā, 2 setu spēlē (11:16; 12:16), vēlāk izrādījās, ka Uldis zaudējis tieši topošajam čempionam. Uzreiz pēc tam 1/32 fināla izslēgšanas spēle norisinājās mūsu spēcīgākajam Open kategorijas spēlētājam Andrejam Krūmiņam. Arī Andrejs bija spiests piekāpties pirmajā kārtā francūzim Gabriel David ar rezultātu 0:2 (8:16; 14:16).

Pēc vīriešu kārtas pārstāvju izkrišanas no turnīra mums bija atlikušas divas mūsu spēcīgākās sieviešu kategorijas spēlētājas – Santa Paegle un Agnese Logoša. Santa grupu turnīrā ieņēma pirmo vietu līdz ar to bija garantējusi automātisku iekļūšanu sacensību 1/8 finālā, Agnese izslēgšanas sacīkstes sāka ar 1/16 finālu, kur ļoti spraigā un nervus kutinošās spēlē tomēr spēja pieveikt jauno slovākieti Tamara Lukacova ar rezultātu 2:1 (10:16; 16:11; 16:10). 1/8 finālā Agnesei pretī stājās zviedriete                 Linnea Granberg. Arī šī spēle nevedās viegli, jo zviedriete spēlēja ļoti pacietīgi un vajadzīgos brīžos agresīvi ar ko arī Agnesei neizdevās tikt galā pirmajā setā pie vairākām mač bumbām un nosvērt mača gaitu savā labā. Pēc sāpīgi zaudēta pirmā setā, rezultātā zaudējums ar 0:2 (16:18; 9:16). Rezultātā Agnesei atkārtota 9. vieta Pasaules čempionātā sieviešu kategorijā.

Pēdējā Latvijas cerība uz medaļu bija Santa Paegle, kas pēdējā laikā rādījusi ļoti labu sniegumu lielajos starptautiskajos turnīros, izcīnot trešās un otrās vietas. Santai padevās ļoti viegls grupu turnīrs, kur tika aizvadītas tikai 2 spēles, izslēgšanas turnīrā uzreiz pretī stājās ļoti spēcīga pretiniece, ungāriete Agnes Darnyik. Iespējams, mazais spēļu skaits neļāva Santai pierast pie māla seguma sacensību kortā, un tieši tas padarīja spēli īpaši grūtu, turpretī pretiniece jutās labi un rādija labu sniegumu. Bet Santas raksturs neļauj padoties, līdz ar to ļoti spraiga spēle ar emocijām uz abām pusēm. Pēc saspringta un zaudēta pirmā seta galotnes (14:16) Santa saņēmās un atbildēja ar to pašu otrajā setā (16:14), diemžēl trešajā setā neizdevās izdarīt to, kas bija jāizdara un sāpīgs zaudējums arī trešajā setā (4:16), visā spēlē ar 1:2 Santa, kā vēlāk izrādījās bija piekāpusies topošajai Pasaules čempionei.

Kopsavilkumā varam secināt, ka Latvijas sportistu starti ir bijuši labi, četras 5. vietas, kas ir uzreiz aiz goda pjedestāla (apbalvotas tiek divas 3. vietas) un divi zaudējumi izslēgšanas spēlēs topošajiem Pasaules čempioniem. Jātrenējas, jākrāj sacensību pieredze un jāaudzē kopējā meistarība.

Liels paldies kuplajam sportistu skaitam no Latvijas, federācijas atbalstītājiem, sportistu individuālajiem atbalstītājiem un pašvaldībām, sportistu treneriem un sacensību organizatoriem. Tiekamies Eiropas čempionātā, 2018. gada jūlija nogalē, Norvēģijā!

 

Foto: Santa Paegle, Liene Birkāne, Zinta Sirmā