LATVIJAI DIVAS BRONZAS MEDAĻAS EIROPAS ČEMPIONĀTĀ KROSMINTONĀ

Aizvadītajā nedēļas nogalē Norvēģijas pilsētā Skien norisinājās 6. Eiropas čempionāts krosmintonā, kur Latviju pārstāvēja pieci sportisti. Čempionātā kopskaitā tika pārstāvētas 15 valstis un sacensības norisinājās 11 vienspēļu kategorijās un 4 dubultspēļu kategorijās.
Sacensības sākās ar grupu turnīru, kur labākos rezultātus parādīja mūsu dāmas, kas spēja izkļūt no savām apakšgrupām, lai jau turpinātu cīņu par medaļām izslēgšanas turnīrā. Četrkārtēja Latvijas čempione un Pasaules reitinga trešajā vietā esošā Santa Paegle grupu turnīrā savām pretiniecēm nedeva nekādas cerības, visas spēles uzvarot pārliecinoši ar 2:0. Tas Santai deva iespēju uzreiz iekļūst ceturtdaļfināla izslēgšanas spēlēs, kur pārliecinoša divu setu uzvara pret vācieti Andrea Horn (6. vieta reitingā). Pusfinālā S.Paeglei pretī stājās topoša Eiropas čempione, čehiete Eliška Andrlova, kurai nācās piekāpties divu setu spēlē. Rezultātā S.Paeglei augstākais sasniegums kādā no lielajiem turnīriem, 3. vieta Eiropas čempionātā sieviešu kategorijā.
Līdzīgu rezultātu parādīja mūsu U14 meiteņu kategorijas spēlētāja, Agate Kristiāna Spāre (5. vieta reitingā), kas grupu turnīrā ieņēma 2. vietu savā grupā, piekāpjoties reitinga līderei un topošajai čempionei, slovēnietei Pika Rogelj. Turpinājumā A.Spārei nācās atzīt ungārietes Georgina Veres pārākumu un piekāpties divu setu pusfināla spēlē. Rezultātā A.Spārei arī 3. vieta Eiropas čempionātā U14 meiteņu kategorijā.
Kungiem neizdevās parādīt tik labus rezultātus kā dāmām, augstākais sasniegums Open kategorijas dubultspēļu pārim Mārtiņš Žogots / Kaspars Sirmais, kuri pārvarēja turnīra pirmo kārtu apspēlējot čehu pāri ar rezultātu 2:0, bet turpinājumā nācās piekāpties vācu pārim ar rezultātu 0:2, rezultātā izcīnīta 9. vieta.
Vīriešu vienspēlēs Latvijas sportistiem nedaudz pietrūka un neizdevās izkļūt no grupu turnīra, lai turpinātu izslēgšanas spēles, rezultātā Vīriešu O50 kategorijā, Edijs Spāre ieņēma 16.vietu. Open kategorijā Mārtiņš Žogots ieņēma 29. vietu un Kaspars Sirmais 43. vietu.
Latvijas sportisti Eiropas čempionātu noslēdz ar divām bronzas medaļām. Savukārt šī gada novembrī, Rīgā tiks organizēts starptautiskais krosmintona turnīrs ICO Speedminton Latvian Open.
Latvijas Krosmintona federācija ir valstī atzīta sporta veida organizācija, kas dibinātā 2013. gadā ar mērķi popularizēt un attīstīt krosmintona (iepriekš saukts par spīdmintonu) sporta veidu Latvijā. Krosmintons ir jauns, strauji augošs rakešu sporta veids, kur apvienotas labākās īpašības no badmintona, tenisa un skvoša.