29.06.2015

NOTEIKUMI

 

Spēle

Spēle notiek līdz 2 setu uzvarai. Katrs sets spēlējams līdz 16 punktiem. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, spēle turpinās līdz viens no spēlētājiem iegūst divu punktu pārsvaru.

Servēšana

Katrs spēlētājs izpilda trīs serves pēc kārtas (servētājs tiek izlozēts pirms spēles). Katra serve skaitītās. Ja spēles rezultāts ir neizšķirts 15:15, tad servētājs mainās pēc katra punkta. Serve ir jāizpilda no serves zonas laukuma. Spīderim ir jāļauj krist no gurnu līmeņa, tad izdarot sitienu. Seta zaudētājs, nākamajā setā servē pirmais.

LAUKSERV

Punkti

Punkts tiek iegūts tiklīdz spīders skar zemi. Līnijas ietilpst spēles laukumā. Ja trāpa pa ķermeni, tad tas tiek skaitīts kā punkts.

LAUKPUNKTI

Laukuma pušu maiņa

Spēlētāji maina laukuma puses pēc katra seta. Ja tiek spēlēts izšķirošais sets (trešais pēc kārtas, pie setu rezultāta ir 1:1) spēlētāji maina puses pēc katriem 6 izspēlētiem punktiem.

Oficiālie sacensību noteikumi

LKF reitinga sacensības notiek atbilstoši Starptautiskās Krosmintona Organizācijas (ICO – International Crossminton Organisation) apstiprinātajiem noteikumiem, kas pieejami šeit: Starptautiskie ICO noteikumi

Starptautisko ICO noteikumu latviskotā versija pieejama šeit:  Krosmintona noteikumi