15.06.2015

INVENTĀRS

 

Krosmintons (iepriekš saukts par spīdmintonu) ir rakešu sporta veids, kur apvienotas labākās īpašības no tenisa, skvoša un badmintona. Tas ir individuāls sporta veids, kur sacensības notiek vienspēlēs – divi pretinieki sacenšas viens pret otru; vai dubultspēlēs – divas komandas (katrā pa diviem spēlētājiem) sacenšas viena pret otru. Sacensības tiek organizētas dažādās vecuma grupās, dubultspēlēs arī dažādās kombinācijās (vīrieši, sievietes un jauktās).

Spīders

Par spīderi tiek saukta spēles bumba, kas nedaudz atgādina badmintona volāniņu, bet ir divreiz mazāks (57-63 mm) un divreiz smagāks (8-10 g), līdz ar to ātrāks un vējā stabilāks (Bērniem līdz 12 gadu vecumam tiek izmantots spīders, kas ir nedaudz lēnāks un ar īsāku lidojuma distanci). Spīdera groza daļa ir veidota no plastikāta un galvas daļa no ļoti blīvas gumijas. Visas šīs īpašības spīderim piešķir īpašu lidojuma precizitāti, stabilitāti, ātrumu (līdz pat ), attālumu (bez piepūles var aizsist līdz pat 25 m) un trajektoriju. Tieši spīders ir tas, kas ļauj baudīt spēli kā iekštelpās, tā arī ārā un pat vējainā laikā (līdz 9 m/s). Īpaši vējainos apstākļos ir atļauts izmanot speciālu vēja gredzenu (1 g).

spider2spid1

Rakete

Krosmintonā tiek izmantotas speciālas raketes, kas nedaudz atgādina skvoša raketi, bet ir nedaudz īsāka (līdz 61cm gara un līdz 650 cm2 liela), jo spēles temps ir dinamiskās, līdz ar to īsāka rakete ir parocīgāka ātru, spēcīgu un precīzu sitienu izpildīšanai.

raket1

Spēles laukums

Krosmintons ir spēlējams gandrīz jebkur, vienīgais nosacījums ir līdzena pamatne un oficiāliem turnīriem jābūt brīvai telpai virs laukuma vismaz 7 m augstumā. Spēles laukums tiek norobežots ar līnijām kas veido laukumu, kas sastāv no diviem kvadrātiem, katrs 5.5 m x 5.5 m lielumā un 12.8 m viens no otra (skat. att.). Bērniem vecumā līdz 12 gadiem ir speciāli pielāgots laukums, kas ir 4 x 4 m liels un attālums starp laukumiem ir 9 m. Krosmintona netiek izmantots tīkls, starp laukumiem ir auta zona.

laukums