ICO Crossminton Latvian Open 2019

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 23. – 24.augustam, Rīgā, tenisa klubā Enri pirmo reizi norisinājās starptautiskais 1000 reitinga punktu krosmintona turnīrs – „ICO Crossminton Latvian Open 2019 powered by Speedminton®”, kur dalību ņēma vairāk kā 90 dalībnieki no 10 dažādām Pasaules valstīm.
Tiesības rīkot šāda mēroga starptautisko krosmintona turnīru Latvija izcīnīja pirmo reizi, iepriekš tika rīkoti 500 reitnga punktu turnīri. Starptautiskā krosmintona organizācija augsti vērtēja līdz šim organizēto turnīru organizatorisko kvalitāti Latvijā, tāpēc šogad tika piešķirtas tiesības organizēt šāda līmeņa sacensības.
Sacenību pirmajā dienā, 5dienas vakarpusē tika noskaidroti uzvarētāji trīs dubultspēļu kategorijās. Jauktajā dubultspēļu kategorijā uzvaru izcīnīja franču pāris Sonia Dete un Damien Guillemineau, kas trīs setu spēlē (16:13; 13:16; 17:15), trešā seta galotnē spēja būt pārāki par Polijas duetu. Sieviešu kategorijā godam nospēlēja Latvijas spēcīgākās sieviešu kategorijas spēlētājas Santa Paegle un Agnese Logoša, kas ļoti saspringtā finālspēlē izrāva uzvaru trīs setu spēlē (16:14; 12:16; 18:16) pret čehietēm. Viskuplāk pārstāvētajā Open, jeb vīriešu kategorijā finālā tikās ļoti spēcīgi spēlētāji, kas pirmās sacensības dienas vakaru noslēdza ar skaistu dubultspēļu paraugdemonstrējumu. Apvienotais zviedra un čeha duets – Melker Ekberg un Petr Makrlik, stājās pretī Pasaules čempionam vienspēlēs, zviedram Per Hjalmarson un Pasaules čempionam dubultspēlēs, vācietim Patrick Schusseler. Tika aizvadīta ļoti interesanta trīs setu spēle un uzvaru izcīnīja Melker Ekber un Petr Makrlik (8:16; 16:14; 16:11). Šāda līmeņa krosmintons Latvijā dzīvē skatāms bija pirmo reizi un tas apliecināja ka krosmintons augsta līmeņa sportistu izpildījumā var būt ļoti aizraujošs un baudāms arī skatītājiem.
Sacensību otrajā dienā, sestdien tika aizvadītas vienspēļu kategoriju sacensības. Dienas pirmajā pusē tika noskaidrots spēcīgākais krosmintonists bērnu U12 kategorijā, Markuss Šulcs finālā tikās ar Rodrigo Martinu Logošu. Bērnu spēles ir visemocionālākās un pēc zaudēta vienlīdzīga pirmā seta trūkstošos spēkus nespēja atrast Rodrigo Martins Logošs, kas ļāva pārliecinoši vinnēt otru setu tieši Markusam Šulcam un izcīnīt uzvaru bērnu U12 kategorijā (16:14; 16:7). U14 jauniešu kategorijā nezaudējot nevienu setu, nepārspēts palika beļģis Thyago Martens. Meiteņu U18 finālā tikās latviete Agate Kristiāna Spāre un horvātiete Gala Zukic. Spāre salīdzinoši viegli, piekāpās horvātietei divu setu (11:16; 11:16) spēlē. Jāatzīmē, ka Spāre ir U14 kategorijas spēlētāja, kas ļoti labā līmenī startē jau pie U18 meitenēm.
Senioriem sacensības notika trīs kategorijās. Vīriešiem vecumā virs 50 gadiem pusfināla spēles ievilkās pat vairāk kā stundas garumā. Finālspēlē divu setu (16:8; 16:14) spēlē uzvaru svinēja polis Piotr Borowiec. Sieviešu kategorijā O40 finālā tikās latviete Irina Lauva ar horvātieti Tatjanu Zrnic, abas spēlētājs jau aizvadīja garu un līdzīgu spēli grupu turnīrā. Tiekoties finālā Lauvai pēc trīs setu pusfināla spēles vairs daudz spēka nebija atlicis un nācās pavisam viegli atkārtoti piekāpties horvātietei. Vīriešu O40 kategorijas finālā uzvaru izcīnīja čehu spēlētājs Pavel Podvolocky, kurš divu setu (16:10; 16:11) spēlē apspēlēja poli Mariusz Sawicki.
Turnīra noslēgumā saldajā edienā bija sieviešu un vīriešu kategoriju izslēgšanas spēles. Spēcīgākās latviešu spēlētājas apstājās ceturtdaļfinālā, kur katrai no mūsu spēlētājām pretī stājās čehietes, kuras iepriekš dubultspēlēs spēlējot kopā piekāpās latviešu pārim. Tiekoties vienspēlēs pa vienai latvietes bija spiestas piekāpties, abas spēles tika aizvadītas trīs setos. Finālspēlē tikās poliete Marta Urbanik un vāciete Andrea Horn. Poliete divu setu (17:15; 16:14) spēlē ar ļoti minimālu pārsvaru svinēja uzvaru un izcīnīja Latvijas atklātā čempionāta titulu sieviešu kategorijā.
Open jeb vīriešu kategorija bija viskuplāk pārstāvētā, kur kopskaitā startēja 24 sportisti no 9 valstīm, no Latvijas spēlētājiem augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Artis Lauva un Mārtiņš Žogots. Sacensību finālā tikās četrkārtējs Pasaules čempions Per Hjalmarson un Eiropas čempions un reitinga līderis, Čehijas sportists Petr Makrlik. Arī vīriešu finālspēle noslēdzās ar ļoti minimālu pārsvaru, zviedram izcīnot uzvaru divu setu spēlē (16:14; 16:14). Pēc spēles zviedrs atzina, ka šī uzvara viņam ir ļoti vērtīga, jo viņš nav reitinga līderis un jūlijā aizvadītajā Pasaules čempionātā nemaz netikās ar čehieti Makrliku. Šeit viņam bija iespēja pierādīt, kurš tad ir spēcīgāks. Zviedram šis ir otrais Latvijas atklātā čempionāta tituls.